7. Sivil Strateji Sempozyumu, STMÜ ve KEYEM paydaşlığında 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.

12 Aralık 2023 | 392 Defa Görüntülendi

7. Sivil Strateji Sempozyumu; KEYEM ve STMÜ paydaşlığında 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.

Sivil Strateji Sempozyumu, Sivil Toplum Merkez Üssü (STMÜ) ve Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma ve Uygulama Merkezi (KEYEM) ortaklığında ve Ekonomik ve Kültürel İş Birliği Platformu, Sevgi Seli Engelliler Derneği, Sivil Strateji Derneği; Marmara Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Strateji Geliştirme ve Proje Kulübü, Çalışma Ekonomisi Kulübü, Sivil Savunma Kulübü destekleri ile yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları, üniversite ve düşünce kuruluşlarının iş birliğinde gerçekleştirildi. Sempozyum, saat 10.00'da Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Demirkaya’nın açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmaları; STMÜ Başkanı Ömer Faruk Terzi, KEYEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Betül Hande Gürsoy Haksevenler ve Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yılmaz’ın konuşmaları ile devam etti.

Sempozyum oturumları; moderatörlüğünü STMÜ Başkanı Ömer Faruk Terzi’nin yaptığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Mustafa Kaya’nın yer aldığı açılış paneli ile başladı. Açılış panelinin ardından Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Depremi konusuyla bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonrası; Yeni Şafak İnternet Yayın Yönetmeni Ersin Çelik’in moderatörlüğünü yaptığı, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Yavuz Dede, Kevser Eğitim Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye ve AFAD İstanbul Anadolu Arama Kurtarma Birlik Başkanı Bilal Öztürk’ün konuşmacı olduğu, “Afet, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum" temalı ikinci panel gerçekleşti.

7 Aralık tarihinde başlayan ve toplam 18 oturum, 70 konuşmacı ile gerçekleşen sempozyum, 8 Aralık’ta tamamlandı. Bilim dünyası, sivil toplum, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektör temsilcilerinin yer aldığı 7. Sivil Strateji Sempozyumu; yönetişim, stratejik yönetim ve kamu yönetimi alanında araştırmacıları, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarından temsilcileri, özel sektör temsilcilerini ve kamu yönetiminden bürokratları bir araya getirdi.