SOSYAL GİRİŞİMCİ EĞİTİM VE GELİŞİM KAMPI

SOSYAL GİRİŞİMCİ EĞİTİM VE GELİŞİM KAMPI

Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı’nın Amacı Nedir?
Sosyal girişimcilik alanında faaliyet göstermek isteyen katılımcıların, fikirlerini hayata geçirirken karşılaşacakları zorluklara ve gelişim sürecine karşı onları hazırlamaktır. Katılımcılar; iş planı ve iş modeli eğitimleri ile bilgi birikimlerini pratik uygulamalarla desteklemeyi öğrenirken, dijital okuryazarlık eğitimi ile de fikirlerini dijital platformlarda sergilemeyi ve bu süreçleri aşamalı olarak nasıl gerçekleştireceklerini öğreneceklerdir.

Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı Hangi Yöntemle Gerçekleşecek?
Yüz yüze gerçekleşecek Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı boyunca, teorik bilgilerin yanı sıra eğitmen ve danışmanlarımız eşliğinde uygulamalı çalışmalar da gerçekleştirilecektir. Böylelikle aktif bir öğrenme süreci içerisinde olacak katılımcıları, teorik kısımda edindikleri bilgileri pratik ile pekiştirebilecekleri bir süreç beklemektedir. 

Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı’na Kimler Katılımcı Olarak Başvurabilir?
Sosyal girişimcilik alanında faaliyet göstermek isteyen kişiler, sivil toplum kuruluşu üyeleri, toplumsal problem ve sorunlara yönelik çözüm fikirleri bulunan kişiler, üniversite öğrencileri, sivil toplum alanındaki uygulayıcılar, saha çalışanları ve toplumun her kesiminden katılımcı, Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı’na başvurabileceklerdir. 

Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı’nın Süresi Nedir?
Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı, cumartesi ve pazar gününü kapsayacak şekilde 2 gün süreyle gerçekleşecektir. Kampın hemen öncesinde eğitim kampına katılımı kesinleşen katılımcılar, cuma günü çevrim içi gerçekleşecek Sosyal Girişimcilik Farkındalık Eğitimi’ne katılacaklardır.
Kamp tarihi web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden önümüzdeki günlerde ilan edilecektir. 

Sosyal Girişimci Eğitim ve Gelişim Kampı’na Nasıl Başvurulabilir? 
Başvurular, kamp tarihlerinin ilan edildiği andan itibaren web sitemizde yer alacak başvuru formu üzerinden alınacaktır.