Sivil Ufuklar Özel Programı

STMÜ Sivil Ufuklar Özel Programını Gerçekleştirdik.

Prof. Dr. Recep Bozdoğan tarafından yapılan sunum ile "Küresel Rekabetin Asli Mekanları; Kentler ve Sivil Toplum" konusunu ele aldığımız "Sivil Ufuklar" özel programını, 8 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Sivil Toplum Merkez Üssü, alanında uzman akademisyen ve uygulayıcılardan oluşan kadrosuyla sivil toplum odağında kalarak bilimsel yöntem ve etik değerler ışığında bireylere ve kurumlara rehber olmayı amaç edinmiştir. STMÜ, sosyal sınıfları kuşatan sivil yapısıyla; iş birliğine açık, ilkeli, söz sahibi bir merkez olma vizyonuna uygun ve yüklendiği misyonun da farkında olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Dünyada bilgi toplumunun ortaya koyduğu perspektifte ön plana çıkan sivil toplum olgusunun siyasal, sosyal, iktisadi, teknolojik, güvenlik vb. birçok alanda meydana çıkan etkisinin analiz edilebilmesi amacıyla STMÜ bünyesinde Sivil Ufuklar seminer faaliyetlerine başlanmıştır. Bu çalışmada sivil toplumu tüm açıları ile kapsayacak nitelikte ve derinlikte; ilgili uzman, teorisyen ve uygulayıcıların bilgi ve tecrübelerinin aktarıldığı belirli periyotlarla toplantılar tertip edilmektedir.